090978.org - A weblog about developing umbraco - an open source .NET based Content Management Platform, written by Niels Hartvig. Click here to get back to the frontpage of the weblog

9.08.2003
[DK] Hvor finder jeg den danske pendant til amazon's related funktioner :o) Permanent link to this post with (0 comments )
Det kan være farligt at bruge amazon. Man bliver så forvent. Som hvis man har læst en bog af en god forfatter, et godt emne eller hørt noget musik med en fed kunstner. Mere vil have mere og her kommer amazon og giver en et venligt håndtryk og fortæller hvad mere kunne være. Eller rettere - de mange kunder hos amazon hjælper een på vej - et klik på "personalized recommendations" og man har ammunition til et glødende visa.

Man hvad pokker gør man så når man har læst en fantastisk dansk bog. Jeg har netop færdiggjort Ben Q. Holms fremragende "Album" og jeg vil så gerne læse noget mere i samme stil... Tænk at jeg måske i virkeligheden skal hoppe ind i en boghandel og snakke med rigtige mennesker, som virkelig kan give god service. Og hov vent, det er vel egentlig slet ikke så slemt... sådan at ende med at udvide sin horisont offline og samtidig støtte de lokale handlende ;-)

- og indtil jeg bliver klogere kan jeg jo passende finde Hafnia Punk, som skulle være hans gennembruds roman :-)

0 Comment(s)...




Older stuff here...

empty gif for design I love umbraco... Click here to go to the developer site

More banners here...


To the weblog frontpage
Email / Contact info
umbraco - my company
Call me through Skype
Blog archive
RSS Feed RSS Feed





commonme.org
publicMIND
urgent.dk
asynkron
Hr. Röser
Interbreed
OpenLife
Loudthinking
BlogBot.dk



Tim O'Reilly - and his books
steve mcconnel
joel spolsky
steve jobs
bruce eckel


Blogger for peace - support the opposition against the USA war for oil

This work is licensed under a Creative Commons License

empty gif for design
empty gif for design empty gif for design empty gif for design